TÜM İLÇELERİMİZ VE OKULLARIMIZIN DİKKATİNE

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği, Müsabakaların Yarışma Talimatları ve İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi kararı gereğince Akşehir, Ereğli, Seydişehir ilçelerinde grup merkezleri yapılacaktır.

GRUP MERKEZLERİ:

AKŞEHİR: Akşehir, Yunak, Tuzlukçu, Ilgın, Doğanhisar, Çeltik

SEYDİŞEHİR: Seydişehir, Yalıhüyük, Bozkır, Ahırlı, Beyşehir, Derebucak, Hüyük

EREĞLİ: Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Karapınar

İL MERKEZİ: Karatay, Selçuklu, Meram, Akören, Altınekin, Sarayönü, Kadınhanı, Güneysınır, Hadim, Taşkent, Kulu, Cihanbeyli, Çumra

*İl Merkezine bağlı (Karatay, Selçuklu ve Meram) haricinde ki ilçelerimizin birincileri grup müsabakalarından yarışmalara katılacaklardır.

*Ereğli, Akşehir, Seydişehir Grup Merkezlerine bağlı ilçeler ilçe tertip komitelerinin alacakları karar doğrultusunda önce kendi ilçelerinde sonra grup merkezlerinde müsabaka yapacaklardır. Grup Merkezlerinde Birinci olan takımlar fikstürün durumuna göre çeyrek-yarı finalden katılacaklardır. Çeyrek – Yarı Final oluşmaması durumunda gruplardan başlatılacaktır.

*Karatay, Meram, Selçuklu ilçeleri haricindeki bütün ilçelerimiz tertip komitesi onaylarını Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne üst yazı ile gönderileceklerdir.

*Kaymakamlıklarımıza gönderilen başvuru formlarını ilçe tertip komitelerimiz; il merkezine bağlı ilçeler ile Akşehir, Seydişehir ve Ereğli Konya İl Tertip Komitesine; Akşehir, Seydişehir ve Ereğli İlçelerine bağlı ilçelerimiz ise Grup merkezlerine gönderilecektir. ( amaç fikstürlerin çekilebilmesi için İlçeniz adına ilçe birincinizin katılıp katılmayacağıdır. Okullarımız başvurularını okul sporları bilgi yönetim sistemi üzerinden yapacaklardır.)

*Grup merkezleri sadece Voleybol, Basketbol, Futbol, Futsal, Hentbol branşları için geçerlidir. Bu branşlar haricindeki branşlarda direk il birinciliği müsabakaları yapılacağından ilçerimizden bütün okullarımız İl Birinciliği yarışmalarına katılabilirler.

  • Voleybol, Basketbol, Futbol, Futsal, Hentbol ve Hokey branşlarında fikstürler  müsabakalardan önce çekilip konya okul sporları web sayfamızda yayınlanmaktadır. Yarışmalara katılacağını beyan edip katılmayan okullarımız devleti zarara uğrattıkları ve rakip takımları mağdur ettiklerinden dolayı Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliğinin 54. Maddesi gereğince; ( İlgililerle geçerli görülmeyen nedenlerle veya mazeretsiz yarışma hazırlığına veya yarışmalara katılmayanlar bir aydan üç aya kadar yarışmadan men veya üç aydan bir yıla kadar hak mahrumiyet cezası ile cezalandırırlar.) İl Ceza Kuruluna sevk edileceklerdir.

Tüm okullarımıza ve sporcu-öğrencilerimize başarılar dileriz.

İl Tertip Komitesi.